Generalny Projektant Inżynierii Lądowej przy budowie CPK otwiera biuro w Polsce

W dniu 16 stycznia firma Dar Al-Handasah Consultants – zwana w skrócie Dar – otworzyła swoje nowe biuro w Polsce pod adresem Aleje Jerozolimskie 142 B, 02-305 Warszawa. Decyzja o otwarciu biura została podjęta po tym, jak firma Dar została wybrana na Generalny Projektant Inżynierii Lądowej przy budowie lotniska wchodzącego w skład Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK)

Od prawej: Regionalny Dyrektor Operacyjny DAR Danny Aoun, Prezes DAR Talal Shair, Ambasador Libanu w Polsce Reina Charbel, Prezes CPK Mikołaj Wild i Dyrektor ds Lotnictwa CPK Piotr Kasprzyk | Fot. AETOSWire

W ceremonii otwarcia wzięli udział: Talal Shair – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy Dar, Danny Aoun – Regionalny Dyrektor ds. Operacyjnych oraz czołowi dyrektorzy firmy i eksperci z branży. Gośćmi uroczystości byli: Mikołaj Wild – Prezes Zarządu CPK, Piotr Kasprzyk – Dyrektor Komponentu Lotniskowego w CPK, przedstawiciel Polskich Linii Lotniczych LOT, Reina Charbel – ambasador Libanu w Polsce, a także interesariusze, urzędnicy i konsultanci reprezentujący polski przemysł lotniczy.

Talal Shair, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy Dar, powiedział: „Mimo że jesteśmy jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych ds. projektowania lotnisk i mimo naszego doświadczenia obejmującego lotniska na całym świecie, zachwyciły nas wizja nowego lotniska i ambitne założenia projektu. Więc gdy nasza firma została wybrana na Generalny Projektant Inżynierii Lądowej, był to dla nas podwójny zaszczyt. Jesteśmy tu dzisiaj, aby spełnić wszystkie nasze obietnice i dać z siebie jeszcze więcej, wykorzystując naszą doskonałość techniczną i wiedzę konsultingową i tym samym wnieść wkład w budowę wysoce zrównoważonego, przygotowanego na przyszłe wyzwania i odpornego lotniska, które wzmocni połączenia w Europie i sprawi, że Polska stanie się kontynentalnym węzłem komunikacyjnym”.

Danny Aoun, Regionalny Dyrektor ds. Operacyjnych, podkreślił długoterminowe zaangażowanie firmy Dar w Polsce, dodając: „Zapuszczamy tutaj korzenie, aby stworzyć lokalny zespół ekspertów, którzy mogą dostosować ogromną wiedzę i globalne doświadczenie naszej firmy do lokalnego kontekstu, dzięki czemu będziemy mogli wspierać projekty w Polsce i Europie, oferując jeszcze większą wartość dla społeczności w całym kraju i wpływając na ich rozwój”.

O firmie Dar

Dar jest jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych, świadczącą usługi projektowania, planowania, inżynierii i zarządzania projektami dla wielu różnych sektorów rynku, w tym budynków i miast, transportu i infrastruktury cywilnej, infrastruktury wodnej i środowiska. Firma Dar jest również założycielem Dar Group – wielokrotnie nagradzanej grupy projektowej, inżynieryjnej i konsultingowej o globalnym zasięgu. W 2022 roku Dar Group zajęła 1. miejsce wśród międzynarodowych firm projektujących lotniska, a także 10. miejsce wśród międzynarodowych firm projektowych ogółem, 3. miejsce w kategorii „Budynki” i 6. miejsce w kategorii „Transport” (według serwisu „Engineering News Record”).

Źródło: Businesswire | AETOSWire