Firma Lineage – Fundusz typu REIT – otwiera biuro regionalne w Warszawie

Po przejęciu firmy Pago, Lineage – fundusz REIT – umacnia swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej otwierając nowe biuro w Warszawie

Fot. Business Wire, Lineage

Jeden z funduszy REIT specjalizujących się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej i dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych, otworzył dzisiaj w Warszawie swoje regionalne biuro na Europę Środkowo-Wschodnią. Nowa siedziba jest kolejnym krokiem wzmacniającym pozycję Lineage w regionie, po przejęciu w 2020 roku i rebrandingu firmy Pago sp. z o.o. („Pago”), kluczowego dostawcy usług magazynowej, dystrybucji i transportu w Polsce.

Uruchomienie głównego biura regionalnego dla Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie potwierdza zaangażowanie firmy w nieustanne doskonalenie łańcucha dostaw żywności na kontynencie europejskim. Lineage oferuje klientom kompleksowe usługi logistyczne w zakresie ich produktów, zwiększając wydajność operacyjną zarówno w obrębie Europy, jak i poza jej granicami. Korzystając z zaawansowanych technologii chłodniczych i strategicznie położonych centrów logistycznych w ważnych portach europejskich, takich jak Hiszpania, Włochy czy Francja, Lineage ma na celu usprawnienie przepływu produktów spożywczych w kontrolowanych warunkach temperaturowych.

„Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje nasze zaangażowanie w rozwijanie działań w Europie Środkowo-Wschodniej i sąsiadujących z nią regionach – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe. – To kolejny krok w dążeniu do podniesienia standardów obsługi naszych klientów w Europie i wzmocnienie naszych możliwości w łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej”.

„Polska jest szóstym co do wielkości producentem żywności w Unii Europejskiej, a nasza sieć umożliwi klientom z tego regionu dostęp do rozwiniętego rynku z najnowocześniejszymi technologiami” – dodał Peters.

„Otwarcie naszego biura w Warszawie pokazuje, że Polska odgrywa dla nas kluczową rolę jako brama do Europy Środkowo-Wschodniej i ważny rynek dla ruchu produktów w Europie – podkreślił Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage. – Pozwala nam to lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów i efektywnie łączyć ich z globalnym rynkiem”.

Obecnie Lineage dysponuje siecią ponad 70 obiektów chłodniczych w 11 krajach Europy, z czego 6 znajduje się w Polsce.

Źródło: Business Wire