Irlandczyk Conor Shanahan europejskim mistrzem driftu w Warszawie

Irlandzki kierowca driftowy Conor Shanahan zdobył pierwszy tytuł Drift Masters European Championship przed publicznością liczącą 53,000 fanów w Warszawie

Po najbardziej rozrywkowym do tej pory sezonie Drift Masters European Championship, to była wymarzona noc dla irlandzkiego kierowcy Conora Shanahana przed pięćdziesięcioma trzema tysiącami fanów na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, gdzie nie tylko odniósł zwycięstwo w największej na świecie imprezie driftingowej, ale także zdobył najważniejszą nagrodę w europejskim drifcie, zostając po raz pierwszy mistrzem Drift Masters European Championship 2023.

Sześciu pretendentów do tytułu weszło na arenę na początku weekendu, z Conorem Shanahanem, Lauri Heinonenem, Jackiem Shanahanem, Juhą Rintanenem, Piotrem Wieckiem i Duane McKeeverem w walce o najwyższe trofeum, ale to 20-letni Shanahan zabrał do domu tytuł mistrza.

Po zajęciu piątego miejsca w ostatniej sesji kwalifikacyjnej sezonu, Shanahan musiał przebić się przez tłum kierowców, aby odnieść zwycięstwo, z których żaden nie ułatwił mu zadania. W szczególności musiał pokonać fina Mikę Keski-Korpiego w Top 32, a następnie zmierzyć się z polskim kierowcą z dziką kartą Dawidem Sposobem w Top 16.

Następnie Shanahan zmierzył się – i pokonał – z będącego w wysokiej formie portugalczyka Diogo Correi, aby rozegrać walkę w Final 4 z polskim kierowcą Pawłem Korpulińskim. To sarcie było decydującym momentem w walce młodego Irlandczyka o tytuł.

Końcowa klasyfikacja 2023 Drift Masters European Championship

Conor Shanahan IRE 459 points
Lauri Heinonen FIN 415
Juha Rintanen FIN 359
Piotr Wiecek POL 341
Jack Shanahan IRE 328

Źródło: Red Bull Content Pool