Nowość w siatce połączeń z Warszawy – LOT połączy Warszawę z Oradeą

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają nowe połączenie, łączące Warszawę z Oradeą. W pierwszy rejs do miasta na zachodzie Rumunii przewoźnik wyruszy 3 czerwca 2024 r. Rejsy do Oradei będą wykonywane 4 razy w tygodniu, przez cały rok. Oradea to trzeci rumuński kierunek w siatce PLL LOT, po Bukareszcie i Kluż-Napoce

Fot. biuro prasowe PLL Lot SA

Nowe połączenie do Rumunii startuje 3 czerwca i będzie wykonywane 4 razy w tygodniu, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Rejsy do Oradei będą odbywały się w poniedziałki, środki, piątki i soboty. W środy i piątki rejs LO655 wystartuje z Warszawy o 11:25, a rejs powrotny LO656 odleci z Oradei o 14:35. W poniedziałki i w soboty rejs LO657 wystartuje z Warszawy o 14:30, a z powrotem do Warszawy rejs LO658 wyruszy o 17:40. Połączenie będzie wykonywane przez komfortowe samoloty typu Embraer 170 i 175, a lot potrwa około 1,5 godziny.

„Połączenie z Oradeą to trzeci rumuński kierunek w siatce połączeń rozkładowych Polskich Linii Lotniczych LOT po Bukareszcie i Kluż-Napoce. Mieszkańcy regionu Bihor zyskają połączenie z Warszawą, ale też dogodne przesiadki do portów w Polsce, Europie Zachodniej i Ameryce Północnej” – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Oradea, położona w północno-zachodniej Rumunii, zachwyca turystów przede wszystkim barokową, secesyjną, ale też socrealistyczną architekturą. Może być także bazą wypadową do odkrywania okolicznych obszarów przyrodniczych, w tym Gór Apuseni. W Oradei odwiedzających przywitają lokalne przysmaki – gołąbki sarmale, dostępne niemal wszędzie placki placinta czy ciepłe pączki papanasi.

Planując rozwój siatki o 20 nowych połączeń, polski przewoźnik chce być dla pasażerów w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pierwszym wyborem i partnerem w poszukiwaniu nowych propozycji podróżniczych. Rejsy z Warszawy do Oradei będą realizowane dzięki współpracy w formule PSO (Public Service Obligation) z regionem Bihor. Od 31 marca 2024 r. Rumunia jest w strefie Schengen, a co za tym idzie – nie ma już konieczności przechodzenia kontroli granicznej, co znacząco skróci proces odprawy.

Bilety na połączenia z Warszawy do Oradei są już dostępne w kanałach sprzedaży na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel. Ceny biletów zaczynają się od 469 zł w dwie strony.

Źródło: PLL LOT