Od 26 kwietnia nad Zegrzem tankowanie dla miłośników sportów wodnych

Już od piątku, 26 kwietnia, motorowodniacy i żeglarze mogą ponownie korzystać z nawodnych stacji tankowania ORLEN na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem – w Gdyni i Pucku. Na gości jednej z nich, położonej w Giżycku, czeka absolutna nowość: pierwszy punkt w formacie Stop.Cafe dla osób wypoczywających na wodzie

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Jonathan Petersson, Pexels.com

Wodne stacje paliw ORLEN-u już od 22 lat służą rosnącej rzeszy wielbicieli żeglarstwa i sportów motorowodnych w Polsce. W tym sezonie są one dostępne w siedmiu lokalizacjach: Mikołajkach, Giżycku, Sztynorcie, Węgorzewie, Nieporęcie, Pucku oraz Gdyni.

„Umożliwiają one wygodne tankowanie bezpośrednio z dystrybutora, co eliminuje uciążliwe korzystanie z kanistrów. Olbrzymią wagę przywiązujemy także do ochrony środowiska naturalnego, dlatego każdy nadwodny punkt tankowania został wyposażony w rozwiązania techniczne, zapobiegające m.in. rozlaniu paliwa do wody. Co więcej, dzięki zastosowanej technologii całodobowego systemu zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, obiekty te są całkowicie bezpieczne – zarówno dla gruntów, jak i wód” – informuje ORLEN w komunikacie.

Oprócz paliwa w większości stacji można kupować produkty spożywcze, a w niektórych skorzystać z nowej oferty gastronomicznej. W Giżycku na żeglarzy będzie czekać nowość: pierwsza w Polsce nawodna stacja w formacie Stop.Cafe 2.0 Mikro Premium – m.in. z hot-dogami, zapiekankami, kawą, herbatą i słodkimi przekąskami.

Stacje paliw ORLEN w popularnych turystycznych miejscowościach pełnią jednak wiele funkcji wykraczających poza zapewnianie dostępu do paliwa czy artykułów spożywczych. Ich infrastruktura pozwala m.in. na pozostawienie samochodów na dużych, monitorowanych parkingach i rozpoczęcie wycieczek na jednośladach. Przed wyruszeniem w rowerową trasę na stacjach paliw można zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, takie jak: bidony, latarki lub kłódki. Większość z nich jest także wyposażona w stojaki dla rowerów oraz kompresory.

Źródło: PAP MediaRoom