W maju nowe przejście na Naczelnikowskiej w Warszawie

Będzie wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz sprawniejsza komunikacja w mieście. Między 27 kwietnia a 8 maja na przejeździe na ulicy Naczelnikowskiej w Warszawie wybudowany zostanie chodnik. Prace wymagają zmian w organizacji ruchu pociągów. Inwestycja będzie realizowana w ramach Krajowego Planu Odbudowy za ok. 18 mln zł netto przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przejazd na ul. Naczelnikowskiej w Warszawie, fot. Martyn Jandula

Od 8 maja mieszkańcy warszawskiej Pragi bezpieczniej przejdą przez przejazd i tory linii Warszawa Wileńska – Wołomin. Od najbliższego weekendu, 27 kwietnia, rozpoczyna się budowa chodnika na przejeździe między ulicą Naczelnikowską a Radzymińską. Na przejeździe zostaną zamontowane nowe rogatki, sygnalizacja i oświetlenie.

Na przejeździe na ulicy ul. Kosmowskiej w kolejnym etapie także wymienione będą rogatki, sygnalizacja oświetlenie i zamontowany będzie monitoring.

Poza pracami nadwóch przejazdach wymienione zostaną stare urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Wileńska – Warszawa Wileńska Marki. Zamontowane będą m.in. nowe semafory, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, napędy zwrotnicowe. Rozjazdy zostaną wyposażone w elektryczny system ogrzewania. Takie rozwiązanie zapewni niezakłóconą pracę urządzeń nawet w trudnych warunkach zimowych.

Zaplanowane prace uwzględniono w rozkładzie jazdy. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka od 27 kwietnia do 8 maja będzie zmieniony. Szczegóły zmian dostępne są na stacjach, na www.portalpasazera.pl i stronach przewoźników.

Źródło: PKP PLK SA