Warszawski Festiwal Nauk Inżynieryjnych – II edycja 21 i 22 marca 2024 r.

Warszawski Festiwal Nauk Inżynieryjnych z UTH powraca w swojej drugiej edycji, zapraszając uczestników na dwa dni pełne naukowej inspiracji 21 i 22 marca 2024 roku. Podczas festiwalu uczestnicy będą mieli szansę zgłębić tajniki nauk inżynieryjnych poprzez udział w wykładach, warsztatach, dyskusjach, a także poprzez bezpośrednie doświadczenie podczas eksperymentów przeprowadzanych w laboratoriach naukowych

Festiwal, organizowany przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, skupi się na pięciu kluczowych obszarach: budownictwie, architekturze wnętrz, transporcie (w tym samochodowym, kolejowym i lotniczym), logistyce oraz informatyce. Z myślą o uczestnikach przygotowano bogaty program, który, poza częścią teoretyczną, obejmie także panele dyskusyjne z ekspertami i praktykami wraz z możliwością zadawania pytań dotyczących kierunków inżynierskich, pracy po studiach oraz dalszego rozwoju.

Dodatkową atrakcją będą stoiska wystawowe, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kampusu, gdzie będzie można spotkać się z ekspertami z branży i poznać praktyczny wymiar nauki. Stoiska firm i instytutów badawczych pozwolą uczestnikom na bezpośredni kontakt z nowoczesnymi technologiami, w tym m.in. ze sprzętem technicznym, symulatorami VR oraz z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu architektury wnętrz.

Festiwal to nie tylko doskonała okazja do zdobycia wiedzy, ale także inspiracja dla uczniów rozważających ścieżkę edukacyjną w dziedzinie inżynierii. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, umożliwiając szerszemu gronu zainteresowanych udział w wykładach online, co jeszcze bardziej otwiera festiwal na miłośników nauk inżynieryjnych.

Warszawski Festiwal Nauk Inżynieryjnych z UTH po raz kolejny edukuje i inspiruje, ale przede wszystkim oferuje praktyczne doświadczenia, które mogą okazać się pierwszym krokiem do przyszłej wspaniałej kariery.

Źródło: Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej